Μια ξεχωριστή μέρα ήταν η χτεσινή για τους μαθητές του  ΕΠΑΛ Καστοριάς και τους μαθητές του ΕΕΕΕΚ Άργους Ορεστικού , μέρα δημιουργίας, χαράς και φαντασίας. Με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία, υλοποιήθηκε δράση συνεκπαίδευσης των μαθητών των   δύο σχολείων. Οι μαθητές  μέσα από το ταλέντο και την αυθόρμητη έκφραση της φαντασίας τους δημιούργησαν έργα ζωηρά, πρωτότυπα, χαρούμενα υπενθυμίζοντας σε όλους για μια ακόμη φορά τα υπέροχα αποτελέσματα της ομαδικότητας και της συνεργασίας. Κρατούμε ως σημαντική ανάμνηση στο τέλος της συνάντησης τον κύκλο της φιλίας και λέξεις κλειδιά διά στόματος μαθητών: φιλία, επικοινωνία, αγάπη, συνεργασία, χαρά, χαμόγελα.

Υπεύθυνοι καθηγητές

ΕΕΕΕΚ Άργους Ορεστικού                                                ΕΠΑΛ Καστοριάς

Παλιάτσιος Γεώργιος                                                     Γεωργίου Μαρία

Μπαμπάλα Εύη                                                             Λάλα  Άννα